ציוד ארגון בשלבים לפתרונות כיבוי אש

ישנן שתי סוגיות שעל הארגון לבחון כשהוא בוחר פתרונות כיבוי אש; הסיכון הנשקף לחיי האדם ותקנות החוק.

אם הסיכון במקום אינו משמעותי או אם התקנות אינן מחייבות את המקום לציוד מוגדר מראש, הארגון יכול לבחור להצטייד בשלבים. הצטיידות זו יכולה להוביל לחיסכון בהוצאות ראשוניות אך היא רלוונטית רק אם רמת הסיכון נמוכה ואם ישנה אפשרות לעשות זאת כל פי תקנות חוק רישוי עסקים.

 

בטיחות אש מבחינת רישוי עסקים

הדרישות של כיבוי האש יכולות להשתנות על פי אופי הארגון. כדי ליצור סביבה בטוחה על הארגון בשלב הראשון לפנות אל מדורי מניעת דליקות בשירותי הכבאות. במדור זה אחראיים על בדיקת התכניות ובדיקת המסמכים הנלווים לה. בשלב השני אפשר ליצור את דרישות שירותי הכבאות וזאת בתוך טווח לוח הזמנים שנקבע על פי תקנות רישוי העסקים. אין לחרוג מלוח הזמנים והוא נתון שיש להתייחס אליו כחובה.

בחברת פלא יועץ פתרונות לבטיחות אש בע"מ ממליצים ללקוחות להמתין לקבלת הדרישות ממדור מניעת הדליקות בשירותי הכבאות לפני התחלת עבודות או לפני פתיחת העסק. בצורה זו נמנע מהעסק או הארגון להוציא כספים שלא לצורך ומובטחת הצטיידות מתאימה למקום.

 

סוגים של מערכות גילוי וכיבוי אש

כל ארגון צריך להכיר את ההבדלים בין מערכות גילוי אש למערכות כיבוי אש ואין זה משנה אם הוא מצטייד בשלבים או אם הוא מצטייד מראש. המערכות נפוצות ומותקנות בסוגי מבנים שונים לפי הצורך ולפי קביעת החוק. המערכות נותנות מענה לצרכים רבים ובהם:

  • המערכות מאפשרות מילוט במקרה של דליקה או שריפה
  • המערכות מעניקות התרעה בשלבים מוקדמים של הדליקה או השרפה
  • המערכות מצמצמות את הנזקים כתוצאה מהשרפה

מערכות גילוי וכיבוי אש הן מערכות מיוחדות המטפלות בשלבים שונים של הדליקה או השרפה. מערכות אש ועשן כמו למשל מערכות של גלאי עשן יכולות לאתר את הדליקה או השרפה כבר מהשלבים הראשונים שלה. מערכות של כיבוי פועלות לטפל בשרפה עצמה ולכבות אותה.

ישנן מערכות טיפול באוויר אשר יש להצטייד בהן במידה ונקבע כך והן יהיו בעיקר במפעלים מסוכנים. מערכות הטיפול באוויר מאפשרות את המילוט לאנשים כיוון שהן יוצרות מרחב מוגן ולמרות זאת הן לא יהיו בכל מקום. המערכות הנפוצות הן מערכות של גילוי עשן אשר נמצאות במבנים רבים ולאחר מכן נפוצות מערכות של כיבוי ורק לאחריהן מערכות של טיפול באוויר (מערכות של שחרור עשן).

פתחת עסק חדש?

הגן עליו מנזקי אש

חשיבות ההתקנה המקצועית

כל עסק או ארגון אשר מעוניין להצטייד בציוד כיבוי אש חייב לעצמו התקנה מקצועית. הדגש הוא על הפעלה כך שבזמן אמת המערכת תתפקד על הצד הטוב ביותר. התקנה מקצועית ואיכותית של ספרינקלרים ומתזים תדרוש בין היתר בדיקה של מערכת המים העירונים וקבלת החלטה אם ישנו צורך בחיבור לחדרי משאבות ומאגרים. עבודה שכזו יכולה להתבצע רק על ידי ספקי ציוד אש בעלי ניסיון רב, מיומנות ומקצועיות.

כל עסק או ארגון שרוצה להבטיח לעצמו ציוד כיבוי אש והתקנה אופטימליים יכול ליצור קשר עם נציגי חברת פלא יועץ פתרונות לבטיחות אש בע"מ. החברה מכירה את השיקולים השונים בבחירת ציוד בטיחות אש והיא מציעה פגישה ללא כל עלות, פגישה שבה אפשר יהיה לבחון את הפתרונות המתאימים לכל מקום.