בטיחות אש על פי חוק – עמידה בסטנדרט כיבוי אש

חוק הרשות הארצית לכבאות והצלה הוא זה שמפרט וקובע את הסטנדרטים שנדרשים בארגונים בישראל. המטרה של החוק היא להסדיר את שירותי הכבאות וההצלה ואי אפשר להתעלם מכך שהדבר משפיע על לקוחות מהמגזר הפרטי, העסקי והציבורי. הכרות עם החוקים השונים יכולה להציל חיים ורכוש. היא יכולה למנוע דליקות ושריפות ולטפל בהן בדרך היעילה ביותר במינימום נזקים.

אמצעי גילוי וכיבוי האש המותקנים במקום חייבים לעמוד בחוקי בטיחות באש ובסטנדרטים הגבוהים ביותר. האמצעים השונים צריכים למנוע דליקות, למנוע את התפשטותן אלו החלו וכן ישנם אמצעים שיכולים לאפשר מילוט וחילוץ של לכודים. אמצעי התרעה מתקדמים יכולים ליצור תקשורת עם רשויות הכיבוי ובכך להפחית את נזקי הדליקה.

 

אחריות על בטיחות באש

האחריות לקיום הוראות הבטיחות היא על בעל הנס ועל המחזיק בו (במידה ולא מדובר על אותה אישות).

האחראי לבטיחות באש חייב למלא את כל הוראות החוק ועליו להיות בטוח כי המקום עומד בסטנדרטים הגבוהים של הגנה מאש. על האחראי לדאוג שבמקום יהיה ציוד בטיחות אש והצלה כשהוא במצב תקין וכן להקפיד על עבודות תחזוקה שוטפת. כמו כן, על האחראי לדאוג לעמידה בדרישות כיבוי אש ושימוש בפתרונות האופטימליים למקום. האחראי על בטיחות באש יכול להתייעץ עם יועץ בטיחות וכן עליו לערב את ממונה הבטיחות בעבודה אם יש צורך בכך. תפקידו של האחראי לבטיחות באש הוא להכיר את כללי הבטיחות והגהות תוך שילוב של מערכות גילוי וכיבוי אש אוטומטיות, מערכות מתקדמות וציוד מיטלטל.

פתחת עסק חדש?

הגן עליו מנזקי אש

מה התפקיד של ארגוני החירום

בישראל ומדינות נוספות ישנם ארגוני חירום, ארגוני כיבוי והצלה, אשר אחראיים לתת מענה במקרים של שריפות והתפשטות אש. ארגון מכבי האש מתמחה בכיבוי אש וחילוץ לכודים על ידי שימוש בעזרים ייעודיים לכך. במידת הצורך ישתמשו אנשי הארגון בזרנוקים עוצמתיים, סולמות לצורך הגעה למקומות גבוהים, גרזנים ומסורים לפינוי מכשולים, ערכות חילוץ ועוד.

גם הרשות הארצית לכבאות והצלה כפופה להוראות החוק. הרשות אינה היחידה שצריכה להפעיל שיקול דעת בתחום וכל אזרח חייב להקפיד על סביבתו. חוק הכבאות וההצלה מתייחס למבנים משותפים, מבנים ציבוריים, מפעלים ועוד ושמירה שעליו יכולה להציל חיים ולמנוע נזקים.

אנו בחברת פלא יועץ פתרונות לבטיחות אש בע"מ מתמחים בהתאמת פתרונות גילוי וכיבוי אש בהתאם לדרישות החוק והרשויות. נציגי החברה מזמינים אתכם לתאם פגישת ייעוץ ללא