מערכות כיבוי אש בגז ואבקה

לעיתים, שריפה היא עניין של שניות, ללא התרעה מוקדמת וללא הכנה. היא יכולה להיגרם כתוצאה מרשלנות של השארת תנור דולק או סיגריה שלא כובתה לחלוטין, או כתוצאה מקצר חשמלי, מזג אוויר קיצוני ועוד. מערכות כיבוי אש חשובות לא פחות ממערכות לגילוי האש.

פתחת עסק חדש?
הגן עליו מנזקי אש

מהן מערכות כיבוי אש בגז ואבקה?

מערכות כיבוי אש בגז ובאבקה הן מערכות שונות המשמשות ברוב המקרים להגנת מבני תעשייה: חדרי גנרטור, תאי צבע, אחסון נוזלים דליקים וכדומה – כיוון שאלה הם מבנים שהציוד בהם רגיש למים. ישנם שני סוגים של מערכות כיבוי אש בגז ואבקה: כאלה הפועלות כגלאי חום עצמאיות שגם פועלות לכיבוי, וכאלה הנשלטות על ידי מערכת גילוי אש ועשן מרכזית המותקנת בנפרד ושולחת אליהן מסרים.

דרכי הפעולה של מערכות כיבוי אש

התקנת מערכות כיבוי אש – במה צריך להתחשב?

מבחינת החוק, ישנה חובה שבכל קומה בבניין יהיה גלאי עשן. הבעיה מתחילה כשאין דרכי מילוט, כשהגלאי אינו תקין ולא מתריע, או כשמדובר במבנה עם ציוד יקר ערך. ככלל, מערכת כיבוי אוטומטית אשר אינה נדרשת לידי אדם היא המערכת הטובה ביותר. כשמעוניינים להתקין מערכת כיבוי אש, חשוב לבחון את סוג החלל המיועד. לא כל מערכת תתאים לכל סוג חדר, ולא משנה כמה טובה היא תהיה. חשוב לשים לב לגודל החדר, לציוד הנמצא בו וכן לעובדה שהוא מקושר למערכת גילוי אש חכמה.

פתחת עסק חדש?
הגן עליו מנזקי אש