איך לבחור בציוד המתאים לכיבוי אש

מי שאינו מומחה בתחום מערכות כיבוי אש יכול למצוא עצמו מתקשה לבחור את הציוד המתאים לו. ישנם סוגים שונים של ציוד ומומחה בתחום צריך להכיר את היתרונות ואת החסרונות של כל אחד. הבחירה בציוד המתאים למקום היא קריטית ויכולה להשפיע על המקום ועל האנשים הנמצאים בו ועל כן יש להשקיע זמן ומשאבים בבחירת הציוד המתאים לכל מקום.

העבודה במקום ומידת הסיכון לבני אדם

ישנם כמה שיקולים שיכולים להנחות את בחירת הציוד המתאים ביותר למקום בתחום כיבוי אש. שיקול אחד הוא אופי העבודה במקום וצורת המבנה. ישנו הבדל בין עבודה במקום עם חומרים מסוכנים ועבודה במקום אחד. במקומות עם חומרים מסוכנים או דליקים אי אפשר להסתפק במערכות של כיבוי אש רגילות ויש לשלב גם מערכות כיבוי באבקה יבשה וקצף. במקרים אלו יש לבחון את היתרונות של מערכות גילוי עשן ואש ולחבר מתזים או ספרינקלרים לתשתית של חדרי משאבות ומאגרים.
שיקול שני יהיה בחירה של ציוד המתאים למידת הסיכון לבני אדם שיכולה להיות במבנה במקרה של דליקה או שריפה. ככל שישנו סיכון גבוה יותר לבני האדם כך יש צורך בפיזור של יותר גלאי עשן ולהתקין מערכות אוטומטיות של כיבוי אש.

סוג המתקן המוגן וצורת המבנה

ישנם שני שיקולים שיכולים להשפיע על בחירת הציוד המתאים לפעולת כיבוי האש והם סוג המתקן במקום וצורת המבנה עליו יש להגן. המתקן הוא משמעותי להתאמה של הציוד ואין התאמה אחת סטנדרטית לכל המבנים יחד. לרוב, אפשר לעמוד בתקנות הבטיחות ודרישות כיבוי האש בהתקנה של גלאי עשן, הצבה של מטף כיבוי אש וספרינקלרים אך אלו לא תמיד יספיקו.
חשוב מאד לעקוב אחר התקנות בתחום ולהתאים את הפתרון הטוב ביותר למבנה. אפשר לפנות אל חברת פלא יועץ פתרונות לבטיחות אש בע"מ בכל שלב של הקמת או בניית העסק וכן אפשר לפנות לקבלת פתרונות לדרישות כיבוי אש. החברה נותנת ייעוץ ופתרונות גם עבור בנייני משרדים ורבי קומות והיא מביאה מניסיונה העשיר בתחום לכל לקוח.

פתחת עסק חדש?

הגן עליו מנזקי אש

שעות האכלוס וחלוקה פנימית

תפקידו של יועץ הבטיחות הוא לבחון את כל הפרטים, גם אלו שנראים לבעל המקום קטנים או שוליים. יועץ בעל ניסיון יוכל לעזור ללקוח לבחור את הציוד המתאים ביותר במקום תוך התחשבות בשעות האכלוס של המבנה והתחשבות בחלוקה הפנימית של החלל. ככל שחלל הפנים צפוף ועמוס יותר וככל שיש שבו יותר חומרים דליקים כך יהיה צורך בהתאמה של ציוד בטיחות ברמה גבוהה יותר. חללים של מבנים תעשייתיים ללא אכלוס ידרשו מערכות של כיבוי אש אוטומטיות שיופעלו ללא מגע אדם.
לסיכום, אפשר לראות כי מערכת השיקולים בהתאמת הציוד הנכון היא מערכת מורכבת. חברת פלא יועץ פתרונות לבטיחות אש בע"מ מלווה לקוחות מזה עשרות שנים והיא מזמינה אתכם להיות חלק מלקוחות החברה וליהנות מניסיון עשיר. צרו קשר עם החברה בהשארת פרטים או שטלפון ונציגי החברה יתאמו עבורכם פגישה ללא התחייבות.