מערכות כיבוי בקצף ותותחי מים

כיבוי בקצף נחשב לשיטה אידיאלית ונפוצה למטרת התמודדות עם שריפות נוזלים דליקים, כדוגמת דלק ויריעות ביטומניות. במידה ומדובר בחדרי מחשבים, חדר שרתים או כל חדר ובו ציוד חשמלי או בעל ערך, סביר להניח שמים בכמות רבה יפגעו בו. על כן, באזורים רגישים יתאים כיבוי בקצף. יתרה מכך, חדרים אשר נמצאים בהם נוזלים דליקים, מחוייבים על פי התקנות בהתקנת מערכות כיבוי בקצף.

פתחת עסק חדש?
הגן עליו מנזקי אש

כיבוי בקצף ניתן להתקין דרך האמצעים הבאים:

  • תותחי קצף
  • מערכות נחירי קצף למתקנים כימיים
  • משפכים לכיבוי מאצרות
  • ספרינקלרים ובתוכם קצף במקום מים
  • מערכות קצף רב נפחי עבור אולמות, מחסנים, האנגרים ועוד

מה כוללת ערכת כיבוי בקצף?

לצורך התמודדות מהירה ויעילה עם שריפת נוזלים דליקים, יש צורך בשילוב של רכיבים בתוך המערכת. מערכות קצף לכיבוי, כוללות ציוד כמו מוניטורים, מיכלים יונקי קצף, פיות ונחירי פיזור, מיכלי תרכיז, ברזי שריפה, ארונות ושסתומים. בנוסף לכך, קיימים גם מגיני מיכלים אשר משולבים בחלל לצד מפזרי הקצף.

איזו מערכת קצף מתאימה לכם?

​התקנה מקצועית של מערכת הקצף תבטיח תפקוד גבוה, יעיל ומהיר במקרה של שריפה. אל לנו לשכוח, שחומרים דליקים גורמים לאש להתפשט במהירות הבזק, ועל כן מערכת איכותית המותקנת באופן מקצועי תכריע את האש. מערכת כיבוי בקצף מתאימה למגוון של מפעלים ובתי עסק, והבחירה בסוג המתאים ייעשה על פי תנאי הסביבה, מוקדי הסיכון העיקריים, גודל החדר או המבנה ועוד. 

תותחי מים לכיבוי אש

תותחי מים מיועדים לשריפות גדולות במיוחד, והשימוש בהם נעשה בעיקר על ידי גורמי כיבוי אש. מדובר בזרנוק אשר מפיק זרם מים עוצמתי, עד כדי כך שיעיל גם במקרים של פיזור הפגנות על ידי המשטרה. יחד עם זאת, ניתן למצוא כיום גם תותחי מים אשר מקובעים לקיר, בעיקר במפעלים ומחסנים גדולים.

תותח מים קבוע המותקן במחסן, מפעל וכיו"ב, הינו אוטומטי ולא זקוק להתערבות אדם על מנת לפעול. מלבד מים, התותחים עושים שימוש גם בקצף. בעלי מפעלים ומחסנים וכן בעלי בניינים יכולים לבחור להתקין מוצר זה ולהגן על הנכס שלהן באופן משמעותי. במידה ומדובר בחדרים בעלי ציוד ממוחשב או ציוד יקר ערך, ניתן לבחור בקצף במקום במים.

פתחת עסק חדש?
הגן עליו מנזקי אש